Eigen gegevens · Gemeten waar mogelijk, gemodelleerd waar nodig · ⏳ Saldering stopt over 57 dagen
Merkvergelijking

Beste thuisbatterij 2026: keuzehulp per situatie

22 mei 2026 9 minuten leestijd Door Marco van Geffen Bijgewerkt en inhoudelijk gecontroleerd 11 oktober 2026

Direct antwoord

De beste thuisbatterij hangt af van uw situatie. Voor een kleine energievraag en eenvoudige plaatsing kunt u een stekkerbatterij onderzoeken. Wilt u meer vermogen, een passende hybride koppeling of noodstroom voor geselecteerde groepen, vergelijk dan vaste systemen. Uw bestaande omvormer, volledige budget en vermogen per fase bepalen welke uitvoering past. Begin bij uw meetdata: geen batterij kopen kan ook een goede keuze zijn.

Welke maat of welk type past bij u? Start de Gratis BatterijCheck: het eerste resultaat is gratis, zonder e-mailadres.

Systemen en prijsbasis vergelijken · Stekkerbatterijen vergelijken · Victron-review · Concrete uitvoeringen

Deze keuzehulp beoordeelt fabrikantdocumentatie en de bestaande BKC-prijslaag; dit is geen eigen vergelijkende producttest. We geven geen cijferscore, verkooptop of algemene winnaar. Technische controle: 11 oktober 2026. Prijswaarnemingen houden hun eigen datum.

Concrete uitvoeringen: welke past bij uw installatie?

De onderstaande uitvoeringen zijn bedoeld voor Nederland/Europa; buitenlandse varianten kunnen afwijken. De volgorde is geen ranglijst. Bij ontbrekende modelprijzen vragen we een offerte, zonder algemene euro-per-kWh-band als productprijs te presenteren.

Uitvoering en regioOpslag en aansluitingPast bij / beperkingPrijsbasis en bron
HomeWizard Plug-In Battery HWE-BAT-11
NL-uitvoering
2,688 kWh; 800 W; stekker, ACKlein beginnen, P1-meter en wifi nodig; geen noodstroom. Details en fabrikantbron Geen gecontroleerde productprijs beschikbaar; P1-meter en eventueel elektrotechnisch werk apart.
HomeWizard: aanbiedersbron · Prijswaarnemingen
BYD Battery-Box Premium HVS 10.2, BCU2.0
EU
10,24 kWh; DC; aparte compatibele omvormerModulair hybride ontwerp; vermogen en back-up hangen van de omvormer af. BCU-generatie controlerenBatterijhardware, omvormer en installatie apart offreren. Geen complete BCU2.0-modelprijs bevestigd; prijslaag.
Pylontech Force-H2-V2
EU; FC0500M-40S-V2 + vier FH9637M
13,5 kWh bruikbaar; DC; aparte compatibele omvormerVoor een ondersteund hoogspanningsontwerp; geen laagspanningsaccu voor een Victron MultiPlus-II. DetailsHardware en installatie apart offreren; geen complete V2-modelprijs bevestigd. Prijslaag.
Huawei LUNA2000-10-S0
EU; C0 + twee 5-E0-modules
10 kWh; batterij tot 5 kW; DCBij specifiek ondersteunde Huawei-omvormers; de S0-generatie verschilt van S1. CompatibiliteitHardware en installatie apart offreren; geen complete S0-modelprijs bevestigd in de geraadpleegde prijslaag.
SolarEdge Home Battery 400V BAT-10K1P
EU
9,7 kWh; batterij tot 5 kW; DCSpecifieke SolarEdge-configuraties; noodstroom vraagt geschikte omvormer en interface. Review en bronnenHardware en installatie apart; geen complete modelprijs bevestigd. De 48V-familie heeft eigen voorwaarden.
Enphase IQ Battery 5P with FlexPhase
IQBATTERY-5P-3P-INT; EU
5 kWh; AC; 3,84 kVA totaal, bij drie fasen 1,28 kVA per faseUitbreiden per unit; gateway/communicatie en eventuele noodstroomcontroller controleren. ReviewHardwarewaarnemingen indien beschikbaar; installatie/accessoires apart. Prijslaag; verifieer FlexPhase-SKU.
Tesla Powerwall 3 (1707000)
NL-uitvoering
13,5 kWh; eenfasig; tot 11,04 kW AC onder NL-datasheetvoorwaardenGrotere energievraag; aansluiting kan vermogen begrenzen. Noodstroom via passend gateway-ontwerp. ReviewControleer complete installatie en back-up apart; prijslaag bevestigt niet vanzelf modelcode of complete offerte.
sonnenBatterie 10/11 met sonnenModule 4
NL/EU, standaard AC-generatie
10 kWh bruikbaar; 4,6 kW; eenfasig ACGeïntegreerde bediening; lokale service, tariefdiensten en optionele sonnenProtect laten bevestigen. GarantiebronComplete configuratie inclusief installatie offreren; geen gecontroleerde modelprijs. Geen onderbouwde vaste meerprijs tegenover andere merken.
Victron MultiPlus-II 48/5000/70-50 230V in ESS
EU; met GX en passende accu
Omvormer/lader, geen batterijmodel; capaciteit volgt de gekozen accuOntwerp op maat; beveiliging, accu-BMS en bediening vragen een deskundige installateur. Details en reviewAccu, omvormer, GX, meting en installatie afzonderlijk offreren; geen vaste ESS-setprijs in de catalogus.

Prijscontrole: de bestaande catalogus en publieke prijslezers zijn voor deze tekst op 11 oktober 2026 bekeken. Alleen de HomeWizard-unit heeft hier een getoonde productprijs met eigen waarnemingsdatum. Voor vaste modellen verwijzen de prijslinks naar de bestaande laag; een hardwarewaarneming of algemene BKC-richtprijs is geen complete modelofferte en bevestigt de genoemde generatie niet vanzelf.

Technologie vergelijking

Kies eerst uw situatie en budget

  • Kleine energievraag, beperkt budget: onderzoek een kleine stekkerbatterij. Reken P1-meter, eventuele groepaanpassing en werkelijk te verplaatsen energie mee. Een laag aankoopbedrag is geen bewijs van terugverdienen.
  • Bestaande zonne-omvormer behouden: onderzoek een AC-systeem met eigen batterijomvormer en geschikte meting. Vraag ook hoe het systeem werkt bij communicatie- of internetuitval.
  • Al een batterijgeschikte hybride omvormer: begin bij de compatibiliteitslijst voor exact dat typenummer, firmware en batterijgeneratie. Bij vervanging van de omvormer telt die investering mee.
  • Zware apparaten of noodstroom: ontwerp vermogen, groepen, fases, startpieken en reserve vóór u capaciteit kiest. Extra kWh verhogen het beschikbare vermogen niet automatisch.
  • Later uitbreiden: laat modulecodes, controller, maximale configuratie en voorwaarden voor oude/nieuwe modules op de offerte zetten. Toekomstige verkrijgbaarheid is niet gegarandeerd.

Vergelijk offertes met dezelfde bruikbare capaciteit, btw, omvorming, meting, beveiligingen, installatie, inbedrijfstelling en noodstroomoptie. Vraag naar app, internetafhankelijkheid, abonnement of tariefcontract en wie storingen afhandelt. Bepaal uw benodigde opslag en bereken de netto besparing.

Stekker tegenover vast: gebruiksgemak heeft grenzen

De Nederlandse HomeWizard HWE-BAT-11 heeft volgens de fabrikantspecificaties 2,688 kWh opslag en circa 800 W vermogen. De P1-meter wordt afzonderlijk gekocht en communiceert via wifi. Dit AC-ontwerp koppelt niet op de DC-batterijpoort van uw zonne-omvormer; een ondersteunde meting en juiste groep blijven nodig.

HomeWizard noemt inmiddels maximaal vier units. De aansluitvoorwaarden bepalen het gezamenlijke ontlaadvermogen: zie de instructies voor meerdere batterijen. Laat een vakman de aansluiting beoordelen bij uitbreiding of hoger vermogen. Deze batterij biedt geen noodstroom; een stekkerbatterij met eigen back-upstopcontact voedt evenmin vanzelf uw hele woning.

Een vast systeem vraagt installatie, kabels, beveiliging en inbedrijfstelling, maar kan binnen een passend ontwerp hogere vermogens en geselecteerde noodstroomgroepen bieden. Vergelijk gebruiksgemak op bediening, handmatige instellingen, service en werking zonder cloud. Dat is concreter dan een ongefundeerd rapportcijfer.

Aansluiting en vermogen: kWh is geen kW

kWh is opgeslagen energie; kW is actief vermogen. De fasen, netaansluiting, omvormer, accustroom, temperatuur en instellingen begrenzen wat beschikbaar is. Een grote accu kan een zwaar apparaat dus niet altijd volledig voeden. Netgekoppeld vermogen en noodstroomvermogen kunnen verschillen.

De Europese Enphase FlexPhase heeft volgens het NL-gegevensblad 3,84 kVA totaal. Bij drie fasen is dat 1,28 kVA per fase. kVA is schijnbaar vermogen: alleen bij vermogensfactor 1 is de getalswaarde gelijk aan kW. De Nederlandse Powerwall 3-datasheet hoort bij de eenfasige 1707000-uitvoering; neem specificaties van andere Powerwall-generaties of regio's niet over.

Voor noodstroom moet de installatie veilig van het openbare net worden gescheiden. Enphase noemt IQ System Controller 3 INT voor een ondersteund FlexPhase-back-upontwerp; Tesla noemt Backup Gateway 2. Zie de Enphase-review met fabrikantbronnen, Tesla-review met NL-bronnen en uitleg over noodstroom. Laat vastleggen welke groepen blijven werken en of zonnepanelen bij netuitval kunnen laden.

BYD HVS: controleer ook de BCU-generatie

De tabel noemt de Europese Battery-Box Premium HVS 10.2 met BCU2.0. Het BCU2.0-datasheet noemt vier modules en 10,24 kWh bruikbare DC-energie; per toren loopt HVS van 5,12 tot 12,8 kWh. De vroegere tabel mengde HVS met de grotere HVM-familie.

Gebruik de specifieke BCU2.0-compatibiliteitslijst. Die bevat onder andere Fronius Symo GEN24 Plus, met eisen aan modules en firmware. De oorspronkelijke BCU heeft een eigen lijst. Dit onderbouwt geen algemene HVS-koppeling aan SolarEdge of de laagspannings-Victron MultiPlus-II. Vermogen, fases, uitbreiding en noodstroom volgen het volledige ondersteunde ontwerp.

Lees ook de BYD-review; de generatie en primaire documenten hierboven bepalen welke specificaties voor deze keuze gelden.

Pylontech Force-H2-V2: hoogspanning, geen US5000

De Europese configuratie in de tabel bestaat uit FC0500M-40S-V2 en vier FH9637M-modules. De Force-H2-datasheet vermeldt daarvoor 14,21 kWh nominaal en 13,5 kWh bruikbaar. Het eerdere getal van 4,8 kWh per module hoorde niet bij deze Force-H2-configuratie.

Vraag om de gecertificeerde omvormercombinatie, controllergeneratie en modulelimiet. De hier geraadpleegde EU-garantie definieert Force-H2-systemen met twee tot vier modules; een grotere datasheetrange is dus niet automatisch een gegarandeerde configuratie. De laagspannings-US5000 is een ander product. Uitbreiding en noodstroom moeten met de gekozen omvormer worden bevestigd. Pylontech-review.

Huawei: S0 en S1 zijn verschillende generaties

Hier vergelijken we de Europese LUNA2000-10-S0: één LUNA2000-5KW-C0-vermogensmodule en twee LUNA2000-5-E0-accumodules. De officiële S0-specificaties noemen 10 kWh en tot 5 kW; de omvormer kan begrenzen. Uitbreiden binnen deze toren kan naar drie accumodules, maar vraag vooraf naar de toegestane combinatie en firmware.

Huawei noemt onder meer SUN2000-3/4/5/6/8/10KTL-M1 en SUN2000-5/6/8/10/12K-MAP0 in de compatibiliteitsspecificaties, met verwijzing naar lokale bevestiging. Dat is geen toezegging voor iedere SUN2000. S1 heeft andere modulecodes en voorwaarden; neem een algemene LUNA2000-prijs of garantie daarom niet als bewijs voor S0. Noodstroomcomponenten en beschikbare FusionSolar-functies laat u voor uw Nederlandse configuratie bevestigen. Huawei-review.

SolarEdge, Enphase en Tesla: begin bij de uitvoering

Voor de Europese SolarEdge BAT-10K1P 400V noemt het datasheet 9,7 kWh, tot 5 kW en specifieke eenfasige Home Hub/Wave- en StorEdge-configuraties. Een driefasige SolarEdge-installatie past daardoor niet vanzelf. De herziene SolarEdge-review onderscheidt 400V en 48V, inclusief uitbreiding en back-upinterface.

Enphase IQBATTERY-5P-3P-INT breidt uit per 5 kWh-unit in een ondersteund ontwerp. Een oudere eenfasige 5P is geen FlexPhase. Bij Tesla Powerwall 3 1707000 vraagt uitbreiding een ondersteunde combinatie met aanvullende units of Expansion; Powerwall 3P heeft eigen fase- en vermogensvoorwaarden. De Enphase-review en Tesla-review zijn op 10 oktober 2026 tegen de regionale fabrikantdocumenten gecontroleerd. Hun prijswaarnemingen behouden de bron, prijsbasis en controledatum.

sonnenBatterie 10: software en lokale voorwaarden

De Nederlandse fabrikantpagina voor de standaard sonnenBatterie 10 beschrijft een modulair AC-systeem met eigen energiemanagement en optionele sonnenProtect. Het Nederlandstalige gegevensblad specificeert 10/11 met sonnenModule 4: 11 kWh nominaal, 10 kWh bruikbaar en 4,6 kW eenfasig. Dit is een andere generatie dan de oude aanduiding ‘Sonnen eco’. Laat moduleconfiguratie, aansluiting, uitbreiding en back-up vastleggen. Duitse tarief- en communitydiensten zijn geen bewijs dat dezelfde diensten in Nederland beschikbaar zijn. We hebben geen gecontroleerde complete modelprijs of onafhankelijke servicevergelijking om een premium meerprijs of ‘beste service’ te onderbouwen.

Victron ESS: een ontworpen systeem met afzonderlijke accu

MultiPlus-II 48/5000/70-50 230V is een Europese omvormer/lader. Een ESS-ontwerp voegt onder meer een GX-apparaat, passende laagspanningsaccu met ondersteunde BMS-communicatie, meting en beveiliging toe. Het datasheet noemt 5.000 VA en 4.000 W continu bij 25 °C; temperatuur en het ontwerp beïnvloeden het beschikbare vermogen.

Capaciteit en cyclusvoorwaarden horen bij de afzonderlijke accu. De standaard Victron-garantie van vijf jaar op vermogenselektronica is geen batterijgarantie voor de complete ESS-set. Uitbreiden naar parallel of drie fasen en noodstroom vraagt systeemontwerp. Een goede inbedrijfstelling kan de dagelijkse bediening vereenvoudigen; vraag wie instellingen en storingen beheert. Lees de Victron-review.

Garantie: jaren, cycli, doorzet en restcapaciteit

Vergelijk deze voorwaarden afzonderlijk: jaren begrenzen de tijd; cycli het aantal volgens de fabrikantdefinitie; energie-doorzet de geleverde energie; restcapaciteit de minimaal overblijvende opslag bij de voorgeschreven test. Productgarantie en prestatiegarantie kunnen verschillen. Een levensduurclaim bij laboratoriumcondities is geen belofte van evenveel gegarandeerde jaren.

  • Pylontech Force-H2: de oude tekst noemde 6.000 cycli als ‘sterkste cyclusgarantie’. Dat was niet onderbouwd. De EU-garantie V1.2 noemt tien jaar, met gebruiksvoorwaarden. De nieuwere fabrikantgarantie V1.3 bij distributeur BayWa r.e. voegt doorzetvoorwaarden toe. De prestatiepassages bevatten verschillende capaciteitsgrondslagen; vraag de voor uw aankoop toepasselijke uitleg. We rangschikken dit niet als een vaste cyclusgarantie.
  • sonnenBatterie 10: de Nederlandse fabrikantpagina noemt tien jaar of 10.000 laadcycli en minimaal 70% resterende modulecapaciteit. De aparte Nederlandse FAQ noemt een andere restcapaciteitsgrens. Daarom is dit geen vastgesteld garantieoordeel: vraag de toepasselijke Nederlandse garantievoorwaarden, cyclusdefinitie en welke grens eerst geldt. Het cyclusgetal is geen onbegrensde levensduur.
  • BYD HVS 10.2: de gekoppelde Europese BCU2.0-garantie onderscheidt tien jaar productgarantie en een prestatiegrens: 60% bruikbare energie gedurende tien jaar of tot 30,82 MWh output voor HVS 10.2, wat eerst wordt bereikt. Dit is geen gegarandeerd aantal cycli.
  • Enphase 5P: de Nederlandse beperkte garantie noemt tot vijftien jaar of 6.000 ontlaadcycli, wat eerst wordt bereikt; 70% capaciteit na tien jaar en 60% na vijftien jaar, onder voorwaarden en voor gedekte SKU's.
  • HomeWizard HWE-BAT-11: de productspecificatie noemt 6.000 cycli tot minstens 70% capaciteit als levensduur. De garantie-uitleg is iets anders: twee jaar fabrieksgarantie, daarna een betaalde swapservice in jaar drie tot zeven met maximaal 4.000 cycli. Vergelijk die service niet met gratis garantie.

Voor de overige uitvoeringen gebruikt u de toepasselijke garantie bij de modelcode; we voegen hier geen ongecontroleerd cyclusaantal toe. Door garantieversies, testcondities, restcapaciteitsgrenzen en uitsluitingen naast elkaar te leggen voorkomt u een schijnranglijst.

Veiligheid en betrouwbaarheid: wat is aantoonbaar?

‘Brandveilig’ betekent niet risicovrij. Het BYD-datasheet noemt onder meer IEC 62619 en VDE 2510-50; dergelijke normen en certificaten hebben een bepaald product en testbereik. Ze bewijzen geen nulrisico in iedere woning. Volg de fabrikantvoorwaarden voor plaatsing, ventilatie, temperatuur, kabels en beveiliging. We hebben geen eigen vergelijkende storingsdata om merken op betrouwbaarheid te rangschikken.

Van shortlist naar een passende keuze

Leg uw meetprofiel, omvormermodel, aansluiting, gewenste noodstroomgroepen en maximale complete investering naast de uitvoeringen. Vraag een gesplitste offerte en bevestiging van compatibiliteit en uitbreiding. Vergelijk vervolgens de systemen en prijsbasis; controleer modelcodes bij de bron. Begin desgewenst met de gratis Snelle Check. Een persoonlijk rapport kan verder rekenen op uw historische verbruiksgegevens, met scenarioaannames en onzekerheden.

Veelgestelde vragen

Welke thuisbatterij is de beste keuze in 2026?

Er is geen algemene winnaar. Begin bij uw overschot en later verbruik, kies stekker of vast, en controleer daarna omvormermodel, budget, vermogen per fase, uitbreiding en noodstroom. Geen batterij kopen kan ook een passende uitkomst zijn.

Kan mijn bestaande zonne-omvormer blijven?

Bij een ondersteund AC-ontwerp kan de zonne-omvormer blijven. Een DC-batterij vereist een specifieke compatibele batterij- of hybride omvormer. Controleer het volledige typenummer, de batterijgeneratie, firmware en het aantal modules; alleen het merk is onvoldoende.

Waarom vergelijken jullie 6.000 en 10.000 cycli niet als ranglijst?

Een cycluslevensduur is geen cyclusgarantie. Garanties kunnen eindigen door jaren, cycli of energie-doorzet en stellen voorwaarden aan restcapaciteit en gebruik. De genoemde aantallen horen bovendien bij verschillende producten en documenten. Meer cycli op papier betekent dus niet automatisch een betere garantie.

Is de prijs in de vergelijker inclusief installatie?

Controleer het prijslabel en de waarnemingsdatum. Een catalogusprijs of hardwarewaarneming is geen complete geïnstalleerde offerte. Een algemene BKC-richtprijs is evenmin een geverifieerde prijs voor het genoemde model. Vergelijk dezelfde onderdelen, btw en eventuele noodstroomoptie.

Geeft iedere thuisbatterij noodstroom?

Nee. De HomeWizard Plug-In Battery HWE-BAT-11 biedt geen noodstroom. Vaste systemen vragen een ondersteund ontwerp met veilige netscheiding en eventueel een aparte controller of interface. Laat vastleggen welke groepen en fases werken en hoeveel continu vermogen beschikbaar is.

Meer lezen

Gratis 2027-alarm

Nu nog wachten? Verstandig. Wij waarschuwen u wanneer het kantelt.

Voor veel huishoudens is een batterij nu nog niet rendabel — dat zeggen we eerlijk. Maar op 1 januari 2027 stopt de saldering en verschuift de rekensom. Laat uw e-mailadres achter en we mailen u alleen bij echt nieuws: als het beslismoment nadert, bij forse prijsdalingen of belangrijke beleidswijzigingen. Geen nieuwsbrief, geen verkooppraat.

Alleen voor dit doel, uitschrijven kan altijd met één klik. Privacyverklaring

Plaats een reactie

Heeft u een vraag of een ervaring om te delen? Laat het hieronder weten. Reacties worden vóór plaatsing kort gecontroleerd.

Uw e-mailadres wordt niet gepubliceerd en alleen gebruikt om eventueel te reageren.

Loont een batterij bij u? Rapport € 14,95 →